Jak wystawić paragon z baselinkera w WAPRO?


Film pokazuje jak można zafiskalizować paragon na drukarce fisklanej ELZAB. Paragon pochodzi oczywiście z systemu baselinker i jest ekportowany za pomoca w2s i modułu do faktur i paragonów do programu WAPRO. Oczywiście w programie WAPRO towar jest automatycznie ściągany z magazynu a jeżeli  tego towaru nie ma to parago nnie może zostać wystawiony i zostaniemy o tym poinformowani mailowo i ile odpowiednio skonfigurujemy SMTP w programie w2s i ustawimy odpowiednie opcje.

 

Link YT: https://www.youtube.com/watch?v=37i7hgDjAGA

wapro wfmag paragony elzab posnet fiskalizacja w2s automatyzacja baselinker

Jak wystawić fakturę z baselinkera w WAPRO ?


Film pokazuje jak można zautomatyzować proces wystawiania faktur za pomocą sytemu Baselinker oraz WAPRO. Efektem końcowym takiej automatyzacji jest możliwość eksportowania z systemu Baselinker faktury w formie pdf do innych systemew (allegro, amazon itp). Faktura oczywiście jest zgodna ze wzorcem wydruku dostępnym w WAPPRO a stan produktów jest automatycznie aktualizowany w magazynie Baselinekara jak i w sklepach.

Zakładają scenariusz w krótym mamy system baselinker spięty z allegro oraz sklepem np Shoper możemy w w2s ustawić harmonogram zadań.

System Baselinkera:

1. Pobiera zamówienia ze sklepu.

2. Pobiera zamówienia z Allegro.

Program w2s (jedna licencja na baselinkera na w2s i jedna licencja na moduł faktur i paragonów):

1. w2s pobiera zamówienia z baselinkera które pochodzą jednocześnie z Allegro i sklepu Shoper

2. moduł faktury i paragony wystawia fakturę  w WAPRO i wysyła pdf do baselinkera

3. w2s wysyła zaktualizowane stany magazynowe do baselinkera

Program w2s (druga licencencja dls Shopera):

1. w2s wysyła zaktualizowane stany magazynowe do Shopera

 

Taka automatyzacja może działać rownież dla  wielu sklepów o ile mamy na te sklepy licencję a zaletą jest to że wiele kanałów sprzedażowych jest non-stop aktualizowanych na postawie stanów magazynowych w WAPRO.

 

Link YT: https://www.youtube.com/watch?v=UCI-Vte-_P8

 

wapro wfmag automatyzacja faktury baselinker pdf w2s

Wolne - piątek 4 czerwca


W dniu 4 czerwca 2021 roku firma e-mo.pl nie pracuje.
przerwa dni wolne.

Faktury i paragony z fiskalizacją na drukarkach ELZAB i POSNET.


W maju udało nam się w programie w2s dodać możliwość wystawiania paragonów z jednoczesną fiskalizacją na drukarkach fiskalnych ELZAB i POSNET. Teraz wystawienia paragonu w baselinekrze od razu dodaje taki paragon do WAPRO i go fiskalizuje. Jeżeli w programie nie obsługujemy zamówień z baselinkera możemy sobie drukować faktury i od razu je fiskalizować jeżeli kontrahent nie ma numeru NIP na podstawie zamówień z WAPRO. Po wystawieniu można wysłać taką fakturę w formie PDF na adres e-mail zamawiającego. Do wysyłania faktur potrzebna będzie co najmniej wersja WAPRO PRESTIŻ.

UWAGA: Proszę pamiętać żeby przed albo po instalacji najnowszej wersji włączyć opcję Konfiguracja->Ustawienia->Inne->wymuś aktualizację oprogramowania. Ważne w przypadku użytkowników już korzystających z programu w2s.

faktury paragony fiskalizacja elzab posnet baselineker integracja.

Zestawy w Subiekt NEXO.


W związku z dodaniem nowych możliwości rozbijania zestawów należy obowiązkowo ustawić opcję "Domyślmy poziom cenowy"  w zakładce Sklep->Ustawienia->do Subiekt->Zamówienia. W przypadku jeżeli ta opcja nie jest ustawiona program będzie zwracał informację o błędnym skonfigurowaniu składników w zestawie podczas dodawania zamówień.

Subiekt NEXO zestawy s2s ustawienia

Zmiana sposobu obsługi TME.


W dniu dzisiejszym nastąpiła zmiana obsługi cennika TME (Transfer Multisort Elektronik). W związku ze zbyt długim oczekiwaniem na pobierania produktór ze strony TME, program w obecnej chwili został podzielony na pobranie pliki z kategoriami  i produktami (duży XML). Po pobraniu kategorii należy w zakładce Cennik->Produkty wybrać kategorie jakie chcemy pobrać a następnie skorzystać z pobierania dużego XML, który pobierze tylko produkty z zaznaczonych kategorii.

Niestety kategorie musiały zostać dodane w nowym algorytmie i obecne kategorie należy skasować  z zakładce Cennik->Dystrybutorzy zaznaczyć TME  klinać prawym przyciskiem myszy i usuąć kategorie.

Po usunięciu kategorii należy oczywiście je ponownie zmapować z kategoriami w sklepie w przypadku A2C lub kategoriami z programu Subiekt GT czy też WAPRO w A2S.

tme kategorie sklep internetowy cenniki

Subiekt NEXO wersja 35


W przypadku wystąpienia błędu :

Method not found: 'InsERT.Moria.ModelDanych.FormaPlatnosci InsERT.Moria.ModelDanych.Podmiot.get_DomyslnaFormaKredytuKupieckiego()'

dla Subiekt NEXO wersji 35 należy zainstalować nową wersję programu s2s (1.8.3.204). 

Związane jest to ze zmiana w NEXO odnośnie obsługi kredytu kupieckiego na kartotece kontrahentów.

 

 

s2s NEXO wersja 35 get_DomyslnaFormaKredytuKupieckiego

Baselinker awaria


Jeżeli korzystacie Państwo z Baselinkera, po awarii baselinkera zalecamy dodać do programów nowe ustawienia i na nich pracować ponieważ mogło dojść do zduplikowania się numeracji zamówień baselinkera. Nasze programy posiadają już informacje o identyfikatorach zamówień pochodzących z baselinekra z przed awarii i na nich bazują jako na unikalanych identyfikatorach, w tej chwili te numery mogą dotyczyć całkowiecie innych zamówień i to należy mieć na uwadze.  Obecnie może się zdarzyć, że tych identyfikatorów w systemie już nie ma a co gorsza mogą dotyczyć już innych zamówień co skolei może przełożyć się na błędne wystawienia faktury czy paragonu do błędnych zamówień, sytuacja może też dotyczyć sytuacji jeżeli aktualizujemy zamówienia. W przypadku dodawania tylko zamówień do Subiekta czy WAPRO co najwyżej zamówienie może zostać zablokowane przed dodaniem, ale nie wyrządzi takich szkód jak wystawienie faktury czy paragonu nie do tego zamówienia co potrzeba. 

Proszę też w miarę możliwości weryfikować wystawiane dokumenty. 

Prosimy po dodaniu nowych ustawień o nie pobieranie zamówień z przed awarii bo to też może doprowadzić do duplikacji dokumentów w Subiekt czy WAPRO.

baselinker s2s w2s

Pobieranie aukcji z allegro


Przygotowaliśmy dla Państwa dwa filmy odnośnie pobierania zamówień oraz porowania produktów z allegro za pomocą naszych programów.

https://youtu.be/mUgfgoQvT_k

https://youtu.be/mYItQpUcm3I

Do tego potrzebne są nowsze wersje programów dostępne na stronie do pobrania.

s2s: https://www.e-mo.com.pl/Download/File/4999

w2s: https://www.e-mo.com.pl/Download/File/5000

 

W przypadku zaciągania zamówienia dobrze się zdecydowac na opcję : "pobierz numer zamiast numer aukcji  numer transakcji".

s2s w2s subiekt gt subiekt nexo wapro zamówienia produkty allegro

Automatyczne przydzielanie pracowników do zamówień w Baselinkerze.


Za pomocą programu s2s możemy automatycznie przydzielić pracownikom zamówienia do spakowania. Do tej operacji będą mam potrzebne dodatkowe statusy zamówień w Baselinkerze. Statusy najelpiej nazwać tak, aby jednoznaczenie zindentyfikować pracownika.

Mająć statusy pracowników w Baselinkerze jak niżej:

 

możemy pracownikom/pakowaczom przydzielić zamówienia automatycznie. Program s2s podczas pobrania zamówień do Subiekta automatycznie i po równo przydzieli zamówienia użytkownikom. Jeżeli program s2s prawidłowo doda zamówienia do Subiekta to po dodaniu zamówienia skomunikuje się z Baselinkerem i zmieni status zamówienia w Baselinekerze na taki jaki przydzielimy pracownikowi w kolumnie "Status". Na przykładowym ustawieniu są to statusy "Dariusz Żukowski" i "Jakub Żukowski", w kolumnie flagi określamy jaka flaga zostanie nadana zamówieniu w Subiekt. Na przyładowym ustawieniu poniżej mamy flagi o nazwie "Dariusz" jeżeli zamówienie będzie pakował użytkownika Subiekta Dariusz Żukowski oraz flagą "Jakub" jeżeli pakowął będzie to użytkownik Subiekta "Jakub Żukowski". W przypadku jeżeli towaru nie ma na magazynie takie zamówienie w Subiekt otrzyma flagę "Brak towaru na magazynie", które określamy w kolumnie "Flaga dla braków".

 


Następnie za pomocą mapowana flag w s2s możemy wysłać informację o brakach do Baselinkera mapując flagę braków ze statusem, jak na ekranie poniżej.

 


s2s automatyzacja przydział pakowanie flagi subiekt