Subiekt NEXO w wersji 38


W przypadku występowania błędu po zainstalowaniu Subiekta NEXO w wersji 38 prosimy zainstalować wersję 2012.12.2 programu s2s.

Link: https://www.e-mo.com.pl/Download/File/5302

 

 
NEXO subiekt 38 błąd

Długi weekend w firmie e-mo.pl


Firma e-mo.pl w dniach od 11 listopada do 14 listopada nie pracuje. Przepraszamy za niedogodności.
Przerwa w pracy

Magento 2 i sposób autentykacji 2FA (Two-Factor Authentication).


W nowych wersjach naszych programów dodaliśmy możliwość autentykacji 2FA, w takim wypadku w pole użytkownika należy wpisać "2FA" a w polu hasło należy wpisać wygenerowany klucz API.

magento 2 2FA Two-Factor Authentication

Jak wystawić paragon z baselinkera w WAPRO?


Film pokazuje jak można zafiskalizować paragon na drukarce fisklanej ELZAB. Paragon pochodzi oczywiście z systemu baselinker i jest ekportowany za pomoca w2s i modułu do faktur i paragonów do programu WAPRO. Oczywiście w programie WAPRO towar jest automatycznie ściągany z magazynu a jeżeli  tego towaru nie ma to parago nnie może zostać wystawiony i zostaniemy o tym poinformowani mailowo i ile odpowiednio skonfigurujemy SMTP w programie w2s i ustawimy odpowiednie opcje.

 

Link YT: https://www.youtube.com/watch?v=37i7hgDjAGA

wapro wfmag paragony elzab posnet fiskalizacja w2s automatyzacja baselinker

Jak wystawić fakturę z baselinkera w WAPRO ?


Film pokazuje jak można zautomatyzować proces wystawiania faktur za pomocą sytemu Baselinker oraz WAPRO. Efektem końcowym takiej automatyzacji jest możliwość eksportowania z systemu Baselinker faktury w formie pdf do innych systemew (allegro, amazon itp). Faktura oczywiście jest zgodna ze wzorcem wydruku dostępnym w WAPPRO a stan produktów jest automatycznie aktualizowany w magazynie Baselinekara jak i w sklepach.

Zakładają scenariusz w krótym mamy system baselinker spięty z allegro oraz sklepem np Shoper możemy w w2s ustawić harmonogram zadań.

System Baselinkera:

1. Pobiera zamówienia ze sklepu.

2. Pobiera zamówienia z Allegro.

Program w2s (jedna licencja na baselinkera na w2s i jedna licencja na moduł faktur i paragonów):

1. w2s pobiera zamówienia z baselinkera które pochodzą jednocześnie z Allegro i sklepu Shoper

2. moduł faktury i paragony wystawia fakturę  w WAPRO i wysyła pdf do baselinkera

3. w2s wysyła zaktualizowane stany magazynowe do baselinkera

Program w2s (druga licencencja dls Shopera):

1. w2s wysyła zaktualizowane stany magazynowe do Shopera

 

Taka automatyzacja może działać rownież dla  wielu sklepów o ile mamy na te sklepy licencję a zaletą jest to że wiele kanałów sprzedażowych jest non-stop aktualizowanych na postawie stanów magazynowych w WAPRO.

 

Link YT: https://www.youtube.com/watch?v=UCI-Vte-_P8

 

wapro wfmag automatyzacja faktury baselinker pdf w2s

Wolne - piątek 4 czerwca


W dniu 4 czerwca 2021 roku firma e-mo.pl nie pracuje.
przerwa dni wolne.

Faktury i paragony z fiskalizacją na drukarkach ELZAB i POSNET.


W maju udało nam się w programie w2s dodać możliwość wystawiania paragonów z jednoczesną fiskalizacją na drukarkach fiskalnych ELZAB i POSNET. Teraz wystawienia paragonu w baselinekrze od razu dodaje taki paragon do WAPRO i go fiskalizuje. Jeżeli w programie nie obsługujemy zamówień z baselinkera możemy sobie drukować faktury i od razu je fiskalizować jeżeli kontrahent nie ma numeru NIP na podstawie zamówień z WAPRO. Po wystawieniu można wysłać taką fakturę w formie PDF na adres e-mail zamawiającego. Do wysyłania faktur potrzebna będzie co najmniej wersja WAPRO PRESTIŻ.

UWAGA: Proszę pamiętać żeby przed albo po instalacji najnowszej wersji włączyć opcję Konfiguracja->Ustawienia->Inne->wymuś aktualizację oprogramowania. Ważne w przypadku użytkowników już korzystających z programu w2s.

faktury paragony fiskalizacja elzab posnet baselineker integracja.

Zestawy w Subiekt NEXO.


W związku z dodaniem nowych możliwości rozbijania zestawów należy obowiązkowo ustawić opcję "Domyślmy poziom cenowy"  w zakładce Sklep->Ustawienia->do Subiekt->Zamówienia. W przypadku jeżeli ta opcja nie jest ustawiona program będzie zwracał informację o błędnym skonfigurowaniu składników w zestawie podczas dodawania zamówień.

Subiekt NEXO zestawy s2s ustawienia

Zmiana sposobu obsługi TME.


W dniu dzisiejszym nastąpiła zmiana obsługi cennika TME (Transfer Multisort Elektronik). W związku ze zbyt długim oczekiwaniem na pobierania produktór ze strony TME, program w obecnej chwili został podzielony na pobranie pliki z kategoriami  i produktami (duży XML). Po pobraniu kategorii należy w zakładce Cennik->Produkty wybrać kategorie jakie chcemy pobrać a następnie skorzystać z pobierania dużego XML, który pobierze tylko produkty z zaznaczonych kategorii.

Niestety kategorie musiały zostać dodane w nowym algorytmie i obecne kategorie należy skasować  z zakładce Cennik->Dystrybutorzy zaznaczyć TME  klinać prawym przyciskiem myszy i usuąć kategorie.

Po usunięciu kategorii należy oczywiście je ponownie zmapować z kategoriami w sklepie w przypadku A2C lub kategoriami z programu Subiekt GT czy też WAPRO w A2S.

tme kategorie sklep internetowy cenniki

Subiekt NEXO wersja 35


W przypadku wystąpienia błędu :

Method not found: 'InsERT.Moria.ModelDanych.FormaPlatnosci InsERT.Moria.ModelDanych.Podmiot.get_DomyslnaFormaKredytuKupieckiego()'

dla Subiekt NEXO wersji 35 należy zainstalować nową wersję programu s2s (1.8.3.204). 

Związane jest to ze zmiana w NEXO odnośnie obsługi kredytu kupieckiego na kartotece kontrahentów.

 

 

s2s NEXO wersja 35 get_DomyslnaFormaKredytuKupieckiego