w2s - harmogram zadań windows


Film pokazuje jak za pomocą harmonogramu zadań Windows oraz programu w2s zautomatyzować proces obierania zamówień ze sklepu internetowego do programu WF-MAG. 

 

Link YT: https://youtu.be/tfAhxty8K-M

w2s wf-mag wapro automatyzacja zadań sklepy internetowe impor zamówień

w2s - import towarów ze sklepu do WAPRO


Film pokazuje jak zaimportować produkty wraz ze zdjęciami za pomocą programu w2s do programu WAPRO ze sklepu shopGold.

w2s wapro wf-mag import towarów shopgold integracja

Jak przy pomocy w2s wysłać informację o przesyłkach do Allegro?

Zobacz film

Film pokazuje jak przy pomocy programu w2s wysłać informacje o przesyłkach do allegro. Oczywiście zamówienia muszą zostać pobrane z Allegro przez programu w2s.
w2s allegro przesyłka integracja zamówienia.

Numeracja wg magazynów

w2s_numeracja_wg_magazynow.jpg

W programie WAPRO Mag można numeracje dokumentów przeprowadzać na dwa sposoby z podziałem na liczniki wg magazynów i bez tego podziału. Program w2s domyślnie dodaje dokumenty bez podziału na magazyny i jeżeli zauważyłeś, że numeracja dokumentów jest robiona o początku a to nie jest to czego oczekujesz, należy po prostu włączyć opcje Konfiguracja ->Ustawienia->do Wapro->zamówienia->numeracja wg magazynów.
w2s wapro numeracja liczniki magazyny

Jak dodawać warianty produtków w w2s?

bandicam 2018-12-15 13-13-44-273.jpg

Jak dodać za pomocą programu WaPro MAG i w2s atrybuty do sklepu internetowego ? Program w2s działa jak "tłumacz" i zamienia wiele indeksów produktowych w WaPro Mag na jeden produkt w sklepie internetowym z wieloma wariantami. Generalnie należy mieć tyle indeksów w WaPro MAG ile ma się atrybytów/wariantów plus dodatkowy jeden indeks, który będzie reprezentował produkt po stronie sklepu. Po stronie WaPro MAG na indeksach ma to wyglądać tak:

IndeksWyróżnik
48164 (pusty) 
48164#194#254Kolor:Fioletowy;Rozmiar:43-46 
48164#194#255Kolor:Fioletowy;Rozmiar:39-42

 Dodatkowo należy włączyć po stronie w2s obsługę atrybutów/wariantów Konfiguracja->Ustawienia->atrybuty produktów oraz dodać separator atrybutu na znak "#". Ze względu na ograniczoną ilośc znaków w Indeksie możemy stosować zamienniki naposów "Fioletowy" i "Rozmiar", mogą to być wartości numeryczne albo tekstowe tak, aby magazynier wiedział co ma spakować do paczki. Jedyne wymaganie jest takie aby ilość separatów była równa liczbie atrybutów, czyli jeżeli mamy dwa atrybuty/warianty kolor i rozmiar mają w indeksie znajdować się dwa separatory atrybutow czyli w naszym przypadku dwa znaki "#" Następnie w zakładce WF-MAG->Atrybuty dodać atrybut „Rozmiar” i "Kolor"

w2s warianty produkty kolor rozmiar wapro wfmag

Format daty ma znaczenie.

Zobacz film

Prawidłowo ustawiony format daty w systemie Windows w naszym programach to rrrr-MM-dd. Warto o tym pamiętać ponieważ błędne ustawienie tego formatu i separatora dziesiętnego w niektórych silnikach sklepu powodują błędy np. zamówinie nie są ściągane prawidłowo lub ceny na zamówieniu są "kosmiczne".
w2s format daty windows zamówienia