Zmiana obsługi statusów w w2s.

w2s_nowe_statusy.jpg

Od wersji 2022.9.1.5 w programie w2s nastąpi zmiana obsługi statusów w WAPRO. Należy sobie to w programie na nowo ustawić zakładkę Konfiguracja->Ustawienia->do WAPRO->Statysy->Mapowanie o ile oczywiscie korzystaliśmy z takiej funckjonalności. Zmiana dotyczy dodania obsługi nowych typów: do WF-MAG (towar jest) i do WF-MAG (towaru nie ma). Zgodnie z nazewnictwem typów możemy ustawić inny status w WF-MAG po zaimportowaniu zamówienia w zależności od statusu jakie zamówienie ma na sklepie z uwzględniem jego aktualnego stanu w WF-MAG.

 

w2s statusy

Bus Service Worker (BSW) czyli automatyzacja w czasie rzeczywistym.


Do swojej oferty dodaliśmy nowy produkt BSW (Bus Service Worker). Produkt pozwala na ściąganie zamówień, faktur oraz paragonów w czasie rzeczywistym z Baselinkera.

Produkt działa usługa Windows, która nasłuchuje czy coś po stronie baselinkera się wydarzyło i jeżeli tak to usługa uruchamia odpowienio program w2s i automatycznie wystawia odpowiedni dokument w WAPRO.

Bus Service Worker wymaga dla poprawnego działania skonfigurowania akcji automatycznych po stronie Baselinkera. Rodzajem tych akcji jest wywołanie URL.

Na chwilę obecną obsługujemy następujące akcje:

Klucz API dostarczany jest przez naszą firmę po zamówieniu usługi. Oferujemy oczywiście 30 dniowy okres na testy.

Film jak to działa: https://youtu.be/RMMDvB7YGg8

w2s bsw bus service worker wapro baselinker automatyzacja faktury paragony

w2s generowanie faktur.


Zauważyliśmy, że w nowych wersjach w2s wolno generuja się faktury z WAPRO. Rozwiazaniem problemu jest podmiana pliku z raportem na ten załączony poniżej oczywiście o ile problem występuje.

Raport: https://www.e-mo.com.pl/Download/File/5403?token=a7b2bae1-8320-4cf7-8ff9-39613977e286

w2s faktury raport

Jak wystawić fakturę z baselinkera w WAPRO ?


Film pokazuje jak można zautomatyzować proces wystawiania faktur za pomocą sytemu Baselinker oraz WAPRO. Efektem końcowym takiej automatyzacji jest możliwość eksportowania z systemu Baselinker faktury w formie pdf do innych systemew (allegro, amazon itp). Faktura oczywiście jest zgodna ze wzorcem wydruku dostępnym w WAPPRO a stan produktów jest automatycznie aktualizowany w magazynie Baselinekara jak i w sklepach.

Zakładają scenariusz w krótym mamy system baselinker spięty z allegro oraz sklepem np Shoper możemy w w2s ustawić harmonogram zadań.

System Baselinkera:

1. Pobiera zamówienia ze sklepu.

2. Pobiera zamówienia z Allegro.

Program w2s (jedna licencja na baselinkera na w2s i jedna licencja na moduł faktur i paragonów):

1. w2s pobiera zamówienia z baselinkera które pochodzą jednocześnie z Allegro i sklepu Shoper

2. moduł faktury i paragony wystawia fakturę  w WAPRO i wysyła pdf do baselinkera

3. w2s wysyła zaktualizowane stany magazynowe do baselinkera

Program w2s (druga licencencja dls Shopera):

1. w2s wysyła zaktualizowane stany magazynowe do Shopera

 

Taka automatyzacja może działać rownież dla  wielu sklepów o ile mamy na te sklepy licencję a zaletą jest to że wiele kanałów sprzedażowych jest non-stop aktualizowanych na postawie stanów magazynowych w WAPRO.

 

Link YT: https://www.youtube.com/watch?v=UCI-Vte-_P8

 

wapro wfmag automatyzacja faktury baselinker pdf w2s

Jak wystawić paragon z baselinkera w WAPRO?


Film pokazuje jak można zafiskalizować paragon na drukarce fisklanej ELZAB. Paragon pochodzi oczywiście z systemu baselinker i jest ekportowany za pomoca w2s i modułu do faktur i paragonów do programu WAPRO. Oczywiście w programie WAPRO towar jest automatycznie ściągany z magazynu a jeżeli  tego towaru nie ma to parago nnie może zostać wystawiony i zostaniemy o tym poinformowani mailowo i ile odpowiednio skonfigurujemy SMTP w programie w2s i ustawimy odpowiednie opcje.

 

Link YT: https://www.youtube.com/watch?v=37i7hgDjAGA

wapro wfmag paragony elzab posnet fiskalizacja w2s automatyzacja baselinker

Faktury i paragony z fiskalizacją na drukarkach ELZAB i POSNET.


W maju udało nam się w programie w2s dodać możliwość wystawiania paragonów z jednoczesną fiskalizacją na drukarkach fiskalnych ELZAB i POSNET. Teraz wystawienia paragonu w baselinekrze od razu dodaje taki paragon do WAPRO i go fiskalizuje. Jeżeli w programie nie obsługujemy zamówień z baselinkera możemy sobie drukować faktury i od razu je fiskalizować jeżeli kontrahent nie ma numeru NIP na podstawie zamówień z WAPRO. Po wystawieniu można wysłać taką fakturę w formie PDF na adres e-mail zamawiającego. Do wysyłania faktur potrzebna będzie co najmniej wersja WAPRO PRESTIŻ.

UWAGA: Proszę pamiętać żeby przed albo po instalacji najnowszej wersji włączyć opcję Konfiguracja->Ustawienia->Inne->wymuś aktualizację oprogramowania. Ważne w przypadku użytkowników już korzystających z programu w2s.

faktury paragony fiskalizacja elzab posnet baselineker integracja.

Wymagania modułu faktury i paragony dla WAPRO


Program w2s daje możliwość korzystania z automatycznego wystawiania faktur np. Baselinkera, ATOMSTORE. W tym celu trzeba zakupić dodatkowy moduł do programu Faktury i paragony, korzystanie z modułu wymusza też spełnienie dodatkowych wymagań:

1. Moduł do przesyłania faktur potrzebuje wersji WAPRO co najmiej Prestiż,

2. Do obsługi modułu zgodnie z licencją firmy Asseco potrzebna jest dodatkowa licencja do WAPRO.

 

Jeżeli nie spełnimy tych dwóch warunków korzystanie z moduły nie będzie możliwe.

faktury i paragony wapro wymagania

Jak dodać raport do programu WF-MAG


Poniżej w kilku krokach pokazano jak dodajemy raport do programu WAPRO. Raporty wykorzystywany jest w programie w2s do generowania faktur VAT i automatycznej wysyłki pliku PDF do sklepu internetowego badź baselinkera. Domyślny raport z programu WF-MAG posiada parametry raportu, które przeszkadzają w automatycznym generowaniu faktur dlatego potrzebny jest n/w plik.

Link do raportu: https://www.e-mo.com.pl/Download/File/4801

W przypadku opcji, kiedy nie chce się drukować faktura, można spróbować przeinstalować program odpowiedzialny na drukowanie Crystal Reports.

Okno 1:

Okno 1

Okno 2:

Okno 3:

Okno 4:


 

w2s raport wf-mag bez paremetrów

w2s - harmogram zadań windows


Film pokazuje jak za pomocą harmonogramu zadań Windows oraz programu w2s zautomatyzować proces obierania zamówień ze sklepu internetowego do programu WF-MAG. 

 

Link YT: https://youtu.be/tfAhxty8K-M

w2s wf-mag wapro automatyzacja zadań sklepy internetowe impor zamówień

w2s - import towarów ze sklepu do WAPRO


Film pokazuje jak zaimportować produkty wraz ze zdjęciami za pomocą programu w2s do programu WAPRO ze sklepu shopGold.

w2s wapro wf-mag import towarów shopgold integracja